.

kafel2

WIZYTY 

PIERWSZA WIZYTA – jest to czas wzajemnego poznania się. Podczas tej wizyty odpowiem na zadane pytania, ale przede wszystkim będę chciała dowiedzieć się jakie problemy sprowadzają Państwa do mojego gabinetu. Zostanie przeprowadzona szczegółowa rozmowa na temat stanu zdrowia, trybu życia a także sposobu żywienia. Dlatego wskazane jest wypisanie wszystkiego co było spożywane przez ostatnie 2-3 dni. Ważne jest aby lista zawierała informacje o godzinach posiłków, produktach które były spożywane wraz z opisem wielkości porcji. Należy także uwzględnić rodzaj i ilości wypijanych płynów. Jeżeli zażywają Państwo jakiekolwiek leki lub suplementy diety proszę o sporządzenie ich listy wraz z dawkowaniem.

Kolejnym etapem będzie analiza składu ciała i omówienie jej wyników. Zostanie ona przeprowadzona przy użyciu certyfikowanego ANALIZATORA SKŁADU CIAŁA JAWON MEDICAL IOI-353.

Dzięki wieloczęstotliwościowemu pomiarowi bioimpedancji elektrycznej uzyskamy informacje m.in. o: - masie ciała (kg)

- masie tkanki tłuszczowej (kg)

- procentowej zawartości tłuszczu (%)

- masie mięśniowej

- mięśni szkieletowych i organów wewnętrznych (kg)

- zawartości wody w organizmie (%)

- poziomie tłuszczu wisceralnego

- BMI - index masy ciała

- podstawowej przemianie materii (kcal/dobę)

- wieku metabolicznym

Aby pomiar był jak najbardziej rzetelny na 3 godziny przed planowaną wizytą najlepiej nie spożywać posiłków i nie pić płynów. Nie należy spożywać także alkoholu przez 48 godzin przed wizytą.

Panie proszę o to by w dniu pomiaru nie zakładały rajstop, ponieważ badanie wykonywane jest boso.

Z analizy składu ciała nie mogą skorzystać: osoby z wszczepionym stymulatorem serca, epilepsją a także panie w ciąży.

Jeśli posiadają Państwo aktualne wyniki podstawowych badań laboratoryjnych proszę o zabranie ich ze sobą na wizytę. Należą do nich: morfologia krwi, glukoza na czczo, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy, kreatynina, AST, ALT, TSH a także badanie ogólne moczu. Dodatkowe badania: poziom witaminy D3, kortyzolu i testosteronu (Panowie).

Pierwsza wizyta trwa ok 50-70 minut. Dzięki zebranym podczas niej informacjom przygotowany zostanie indywidualny plan żywieniowy wraz z przepisami i wskazówkami dietetycznymi.

WIZYTY KONTROLNE – rozpoczynają się przeprowadzeniem analizy masy i składu ciała wraz z jej omówieniem i porównaniem do wyniku pierwszej analizy. Pozwoli to ocenić wpływ stosowanych zaleceń na masę i skład ciała. Następnie omówimy stopień zrealizowania przez Państwa zaleceń oraz ewentualne problemy i wątpliwości, które pojawiły się podczas ich stosowania. Podpowiem jak radzić sobie z pojawiającymi się trudnościami i co zrobić, by nie pojawiały się w przyszłości. Odpowiem także na pytania, które z pewnością pojawią się podczas stosowania zaleceń. Gdy zajdzie taka potrzeba ustalimy modyfikacje do aktualnego programu dietetycznego.

Wizyty kontrolne będą odbywać się zwykle co 2 tygodnie i trwają ok. 15-25 minut.